Trądzik zaskórnikowy

Jeśli małe czarne grudki spędzają Wam sen z powiek, to koniecznie przeczytajcie co na ten temat mam Wam do powiedzenia.

Co to jest i jak wygląda?

Trądzik zaskórnikowy najczęściej dotyka osoby młode, będące w okresie dojrzewania. Na ich twarzy pojawia się wtedy dużo czarnych kropek, wokół których często tworzy się stan zapalny. Taki rodzaj trądziku powstaje w wyniku:

  • burzy hormonalnej,

  • rogowacenia warstwy rogowej skóry,

  • nadprodukcji łoju,

  • złej i niezrównoważonej diety,

  • słabej pielęgnacji.

Dwa rodzaje zaskórników

Tak jak w tytule. Zamknięte albo otwarte. Pierwsze z nich to wyczuwalny pod skórą guzek zakończony stanem zapalnym. Otwarty to czarna kropka na czubku zmiany czyli inaczej znane wszystkich wągry.

Porady dla skóry z trądzikiem zaskórnikowym

Po pierwsze, odpowiednia dieta. To co jemy ma niewątpliwie ogromny wpływ na to, jak wygląda nasza cera. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które po zjedzeniu fast-foodu borykają się z trądzikiem, to witaj w klubie. Nasilenie zmian może także pojawić się po zjedzeniu posiłków ostrych, wypiciu alkoholu czy wypaleniu papierosów. Niestety, aby Twoja cera wyglądała naprawdę dobrze, musisz jeść produkty zawierające bogate źródło witaminy A. Nie obędzie się więc bez pomidorów, jajek oraz ryb. Witamina B, to także bardzo dobre oręże do walki z zaskórnikami. Bogate w tę witaminę są następujące produkty: pełnoziarniste pieczywo oraz banany.

Po drugie, odpowiednia pielęgnacja. Mimo, że te dwa słowa powtarzam wielokrotnie to tkwi w nim ogromna siła. Trzeba być jednak cierpliwym w czekaniu na efekty dobrej pielęgnacji. Te pojawiają się często po długim czasie, jednak warto na nie poczekać. Po oczyszczeniu nasza cera stanie coraz bardziej promienna, zdrowo wyglądająca i przede wszystkim pozbawiona wszelkich zmian. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla cery z trądzikiem zaskórnikowym jest używanie peelingów enzymatycznych. Te rozpuszczą martwe komórki naskórka przez co zapobiegną powstawaniu zaskórników. Po trzecie, regularne wizyty u kosmetyczki. Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że tylko baby albo zniewieściali kolesie wybierają taką opcję. Według mnie jednak dojrzały i pewny siebie facet wie jak o siebie zadbać i nie wstydzi się skorzystać z porady odpowiednio wykształconej osoby. Takimi są dla mnie kosmetyczki bądź kosmetolodzy. Jest to 100 razy lepsze rozwiązanie niż wyciskanie zmian samemu co może jeszcze bardziej zaostrzyć nasz problem. Kiedy już zdecydujesz się na wizytę u profesjonalistki lub profesjonalisty ,to wybierz zabiegi kawitacyjne. Po czwarte, wizyta u lekarza dermatologa. Jeśli Twoja walka z cerą dotkniętą trądzikiem zaskórnikowym jest ciągle nierówna, to udaj się do lekarza specjalisty. Czasem nasza cera potrzebuje działania od wewnątrz.

Trądzik zaskórnikowy wielu z Was zapewne spędza sen z powiek. Osobiście jednak wierzę, że determinacja, cierpliwość oraz zastosowanie się do powyższych reguł przyniesie wreszcie oczekiwane przez każdego z Was skutki czyli piękną, gładką i promienną cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.