Skinoren opinie o maści i żelu przeciwtrądzikowym

Jedną z chorób skóry, która może przytrafić się każdemu praktycznie niezależnie od jego wieku, jest trądzik. Występuje w wielu odmianach, powodowanych zróżnicowanymi przyczynami i dlatego jest tak trudny nie tylko do prawidłowego zdiagnozowania, ale i do całkowitego wyleczenia. Ciężko byłoby w obecnych czasach znaleźć osobę, która nie narzekałaby na pojawiające się na skórze twarzy, dekoltu czy pleców, krostki, wągry, pryszcze czy inne, równie nieestetyczne wypryski.

to marzenie, które wbrew pozorom łatwo jest urzeczywistnić, zwłaszcza kiedy do usunięcia wszelkich zmian zastosujemy środki typowo farmakologiczne, przypisywane z polecenia lekarza, skuteczne w działaniu dzięki swojemu starannie dobranemu składowi. Jednym z takich często występujących czynników aktywnych są różnego rodzaju kwasy, wśród których zdecydowanie przoduje kwas azelainowy. Zawiera go między innymi Skinoren, niezwykle popularna i chętnie używana maść na trądzik. Środek występuje również w postaci żelu, a obie formy różnią się od siebie zawartością procentową wody i lipidów, wynoszącą 70% wody i 3% tłuszczów w żelu, kiedy w maści ta proporcja wynosi odpowiednio 50 do 15 procent.

Skinoren – siła kwasu azelainowego w walce z trądzikiem.

O znaczeniu kwasów w leczeniu tej wyjątkowo uciążliwej choroby można było zapoznać się w kilku naszych wcześniejszych wpisach. Z roku na rok zyskują one na znaczeniu zarówno w zabiegach medycznych, jak i kosmetycznych, zwłaszcza dzięki swojej wielokrotnie potwierdzonej skuteczności. Oczywiście nikt nie używa kwasów w maksymalnym stężeniu, tylko kosmetyki je zawierające w starannie dobranych, całkowicie bezpiecznych dawkach. Jest to o tyle ważne, że substancje te charakteryzują się dosyć agresywnym działaniem i należy przy ich używaniu zachować należytą ostrożność i zawsze postępować zgodnie ze wskazaniami producenta.

Maść Skinoren jest powszechnie dostępna bez recepty i zalecana przez specjalistów przy trądziku o niezbyt silnym natężeniu występujących zmian. W takim przypadku pomaga ona praktycznie w stu procentach, jednak przy silniejszym wysypie zaskórników lub pryszczy może jedynie złagodzić najbardziej uciążliwe objawy, a w pełni pomóc mogą dopiero silniejsze środki. Nie da się jednak ukryć, że rzadko kto doprowadza swoją cerę do takiego stanu i dlatego wystarczy zaufać najważniejszemu składnikowi Skinorenu, czyli właśnie kwasowi azelainowemu. Wykazuje on szerokie, wielokierunkowe działanie i dużą skuteczność dzięki:

 • hamowaniu rozwoju bakterii powodujących powstawanie pryszczy, a zwłaszcza tych z grupy Propionibacterium acnes,
 • redukcji ilości kwasów tłuszczowych znajdujących się bezpośrednio na powierzchni skory, co powoduje zmniejszenie liczby zaskórników i wągrów, na które nieustannie narzekają osoby z cerą tłustą lub mieszaną,
 • regulacji procesu lipolizy, przeciwdziałając w ten sposób przyspieszonemu rozkładowi lipidów oraz związanych z tym niekorzystnym zmianom zachodzącym w naskórku,
 • regulacji procesu keratynizacji naszego naskórka poprzez uregulowanie i przyspieszenie jego naturalnego rogowacenia oraz szybkie złuszczanie martwych komórek. Dzięki temu nie dochodzi do zablokowania porów skóry i powstania zaskórników,
 • zmniejszeniu i wręcz uniemożliwieniu powstawania dużych przebarwień skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu poprzez hamowanie niekorzystnego działania enzymu tyrozynazy, uczestniczącego w procesie melanogenezy,
 • działaniu antyoksydacyjnemu, redukującemu nadmiar wolnych rodników,
 • regulacji prawidłowego funkcjonowania pracy gruczołów łojowych i ograniczeniu zwiększonego wydzielania sebum.

Skinoren – stosowanie i możliwe skutki uboczne.

Jak w przypadku każdego preparatu na trądzik, także Skinoren należy używać zgodnie z zaleceniami producenta i dokładnie stosować się do wszystkich wskazówek zawartych w ulotce dołączonej do opakowania. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest wcześniejsze umycie i osuszenie skóry twarzy przy użyciu jakiegoś łagodnie czyszczącego kosmetyku, najlepiej takiego, który stosujemy codziennie. Maść nanosi się cienką warstwą, punktowo w miejscu występowania zmian trądzikowych i wklepuje aż do pełnego wchłonięcia, najlepiej dwa razy w ciągu doby, rano i wieczorem. Konsystencja żelu i maści znacznie to ułatwia, nie pozostawiając żadnych śladów na skórze. Podstawą prawidłowej i skutecznej kuracji jest oczywiście systematyczne używanie, co najmniej przez 3 – 4 miesiące, a pierwsze pozytywne efekty można zaobserwować już po około 4 tygodniach.

Skinoren w większości przypadków nie wchodzi w żadne interakcje z innymi używanymi kremami. Warto podczas leczenia chronić twarz przed szkodliwym wpływem promieniowania UV i kiedy wychodzimy z domu na intensywne słońce posmarujmy ją kremami z wysokimi filtrami UVA oraz UVB. Niestety, nawet stosując takie środki ostrożności, maść i żel mogą powodować szereg skutków ubocznych o różnym stopniu natężenia, które na szczęście nie występują u każdego pacjenta. Trzeba się liczyć przede wszystkim na różnego rodzaju reakcje alergiczne na kwas azelainowy, a najczęstsze to intensywne, nasilające się swędzenie, zwłaszcza w miejscach posmarowanych preparatem. Często przeradza się ono w silny ból oraz zaczerwienienia, które ustępują prawie natychmiast po odstawieniu leku, a w początkowej fazie jego używania może także wystąpić większe nasilenie zmian. Jeśli chodzi o skuteczność, to jest ona uzależniona od wielu czynników, takich jak rodzaj trądziku i warto pamiętać, że nie sprawdza się on w przypadku jego różowatej odmiany, na którą trzeba zastosować inną maść o podobnej nazwie, Skinoren Rosacea. Ważny jest również sam stopień zanieczyszczenia skóry, a raz rozpoczętej terapii nie można przerywać przed jej ukończeniem czy też prawidłowy wybór formy preparatu. Dla kobiet zdecydowanie polecana jest maść, a na męskiej skórze lepiej sprawdzi się żel.

Skinoren – opinie zadowolonych pacjentów.

Szukając właściwego środka do leczenia trądziku, zazwyczaj przeglądamy dziesiątki, a nawet setki stron internetowych czy forów dyskusyjnych. Można na nich znaleźć opinie na temat niemal każdego leku i trzeba przyznać, że Skinoren jest chwalony przez większość używających go osób. Jako przykład możemy przytoczyć zdanie kilku pacjentów, którzy wypowiadają się o nim w zdecydowanie pozytywnym tonie:

„Stosuję tę maść od kilku miesięcy i jestem wprost zachwycona. Jest to moim zdaniem jedyny produkt pozwalający całkowicie pozbyć się problemów z cerą. Szybko działa, ma atrakcyjną cenę, polecam wszystkim” – Aga, 23 lata.

„Absolutna rewelacja, czego takiego jeszcze nie używałem. Próbowałem wielu maści i żadna nie dała takich rezultatów. Pryszczy już nie mam prawie wcale, a do lekkiego szczypania i zaczerwienień można się przyzwyczaić, zresztą szybko przechodzą” – Patryk, 19 lat.

Oczywiście jak w każdym przypadku można spotkać się z odmiennym zdaniem, ale jak już wspomnieliśmy, każdy lek ma swoje skutki uboczne i nie działa tak samo na każdego pacjenta. Warto również wziąć pod uwagę, że każdy może mieć inny rodzaj trądziku w różnym stopniu zaawansowania, który może wymagać leczenia od środka organizmu, a nie tylko na zewnątrz. Jest to choroba mająca swoje przyczyny w najgłębszych warstwach skóry, do których trudno jest dotrzeć, stosując jedynie maść lub żel.

Czasami pryszcze są też objawem jakichś niedoborów składników odżywczych, zwłaszcza witamin i minerałów odpowiedzialnych między innymi za zdrowie skóry. Osłabiona i ich pozbawiona reaguje właśnie pryszczami i innymi wypryskami, dlatego podstawą leczenia powinna zawsze być odpowiednio zbilansowana dieta, z której należy wyeliminować takie składniki jak czerwone mięso, nadmiar tłuszczy pochodzenia zwierzęcego i wszelkiego rodzaju niezdrowe używki. Warto także wspomóc ją skutecznymi suplementami, uzupełniającymi ewentualne braki, a jednym z częściej używanych jest Nonacne. Zawiera w swoim naturalnym składzie wszystko, co potrzeba do poradzenia sobie nawet z wyjątkowo dużym wysypem trądziku. Oparto go wyłącznie na roślinnych wyciągach z pokrzywy, pestek winogron czy czerwonej koniczyny, których znaczenia dla prawidłowego odżywienia skóry nie da się zbagatelizować. Najważniejszy jest jednak fakt, że jego używanie jest całkowicie bezpieczne i zazwyczaj nie powoduje nawet najmniejszych skutków ubocznych, z wyjątkiem sytuacji, kiedy ktoś jest po prostu uczulony na jedną z wymienionych wyżej roślin.

17 comments on “Skinoren opinie o maści i żelu przeciwtrądzikowym”

 1. Nika pisze:

  Mam trochę mieszane uczucia, z jednej strony dobry produkt, ale to jednak nie do końca to czego oczekiwałam. Pryszczy jakby nieco ubyło, jednak dzieje się to za wolno, a ja nie mam tyle cierpliwości żeby tak długo czekać.

 2. Marcin pisze:

  Dla mnie bomba. Wszystko tak jak napisali w ulotce, tylko to swędzenie było trochę wkurzające. Zaczerwienień żadnych nie miałem, więc chyba nie mam uczulenia na ten cały kwas azelainowy. Teraz już prawie całkiem pozbyłem się tradziku, może tam jeszcze na czole troche zostało. Warto było kupić.

 3. pati pisze:

  Ja nie jestem tak do końca optymistką. Dla mnie to raczej niewypał, z moim trądzikiem sobie nie poradził. Na dodatek po kilku dniach ilość wyprysków zrobiła się większa, a skóra cała czerwona i ustało dopiero jak przestałam się smarować. Cena jest niska fakt, ale jakość też. Szukam czegoś innego. Może znacie jakieś tabletki coś mniej kłopotliwego?

 4. Ebi1992 pisze:

  Jeśli chodzi o tabletki to poszukaj suplementów. A najlepiej najpierw pójdź do jakiegoś dermatologa, niech ci powie co powoduje twój trądzik. U mnie znalazł jakieś braki po badaniach i wykazało że mam za mało witamin. Kupiłem suplementy i już nie muszę używać żadnych maści czy żeli, działają od środka. Bez diagnozy nic nie zdziałasz.

 5. Sylwia pisze:

  A ja tam kupiłam Skinoren i jestem zadowolona. Lepiej było już po 2 tygodniach choć pierwsze znikły przebarwienia a nie pryszcze. To i tak dobrze, bo już ciężko było je przykryć podkładem. Krem jest super wydajny, starczył mi na ponad miesiąc i ma taką cenę że zaraz kupiłam następny. Polecam, polecam!!! Aha i nie kupujcie zamienników, są niby tansze ale nic nie dają, sprawdzałam.

 6. Mati pisze:

  Używam ten na trądzik różowaty i jest skuteczny. Jednak nie stosuję tylko maści, ale łączę ją z tabletkami, maść na zewnątrz, tabletki od środka. Gdzieś o tym czytałem i pomyślałem dlaczego nie. Suplementy to znam od dawna, tylko nie brałem ich na trądzik, a Nonacne jest moim zdaniem uniwersalny. Ma takie działanie ze leczy nie tylko skórę ale i inne choroby, zawsze to przecież zioła które pomagają na wszystko.

 7. Pioter pisze:

  Skinoren jest super. Nie chcielibyście zobaczyć jak wyglądalem 3 miesiące temu, zanim zacząłem się nim smarować. Makabra, pryszcz na pryszczu wstyd było z domu wyjść. Teraz rewelka, zero syfków, twarz gladka i jest ok. Smaruje się już tylko raz dziennie i wystarczy, tak profilaktycznie.
  Zalety:
  – cena
  – wygładza skórę
  – zero pryszczy
  – szybko działa
  Wady:
  – za mała tubka jak dla mnie

 8. JJ pisze:

  Jest spoko, tylko trochę wysusza skórę i powoduje swędzenie. Poza tym może być innych skutków ubocznych nie stwierdziłem. Z tym połączeniem z tabletkami to dobry pomysł, na pewno wypróbuję.

 9. XSaver pisze:

  Spróbuj, warto. Maść jest dobra, ale połączona z tabletkami daje błyskawiczne efekty i pozbędziesz się trądziku w kilka tygodniu i to prawie całego. Z maściami to mam duże doświadczenie, używałem ich całe mnóstwo i różnie ze skutecznością było. Raz działały, raz nie, Skinoren też przerabiałem i nie mogę do konca na niego narzekać bo jakieś rezultaty były. Też wpadłem na pomysł by dodatkowo brać to Nonacne i nie żałuję. Ma fajny skład, sprawdź sobie w necie zero chemii.

 10. JJ pisze:

  Dzięki, dam znać jak zadziałało.

 11. Damtek pisze:

  A ja zostaję przy Skinorenie. Zamówiłem już drugie opakowanie i nie chcę nic innego. Może i Nonacne jest dobry tylko po co mam zmieniać, jak u mnie żel działa.
  Plusy:
  – cena, najniższa na rynku,
  – brak wyprysków po kilku tygodniach,
  – działa na rózne trądziki,
  – rozjaśnia skórę,
  – brak przebarwień,
  – szybko działa.

 12. Remik129 pisze:

  Masz prawo chłopie, nikt ci nic nie każe. Ja stawiam na tabletki, ze Skinorenem za dużo roboty, myć twarz i to nie zwykłym mydłem suszyć, smarować, wklepywać. To dobre dla kobiet, mi się nie chce. Sam pomyśl czy nie lepiej wziąć rano dwie tabletki i po krzyku, szybko i bez żadnego swędzenia itp. Kup sobie chociaż jedno opakowanie, to zobaczysz że skuteczne leczenie niestety musi mieć swoją cenę i poczytaj sobie skład, natura jest lepsza.

 13. punter pisze:

  Remo29 pełne poparcie. Ja też nie mam czasu spędzać kilku godzin w łazience a pryszcze trzeba jakoś usunąć. Jak chce się tak bawić to jego sprawa, ja zamawiam te tabletki. Cena rzeczywiście mega jednak opinie ma niezłe więc zobaczymy.

 14. Waldek pisze:

  Skinoren jest super, tylko trzeba trochę poczekać na efekty. Ja poczekałem i nie potrzebuję już żadnych tabletek, bynajmniej w tej chwili. Żebyście nie myśleli że jestem takim do końca optymistą, widzę pewne wady tylko że zalet więcej.
  Wady:
  – szybkość działania
  – wydajność
  Zalety:
  – usuwa trądzik a o to przecież chodziło,
  – jest skuteczny,
  – nie ma przebarwień skóry,
  – cena

 15. Darka pisze:

  Nie jestem do końca zadowolona przez skutki uboczne. Chyba rzeczywiście mam uczulenie na ten kwas, bo już po pierwszym użyciu zaczęło mnie strasznie swędzieć i myślałam że zdrapię sobie skórę z twarzy. Pomogło dopiero jak odstawiłam i już nie mam zamiaru jej używać. Te kwasy to są zbyt agresywne i w domu lepiej ich samemu nie stosować.

 16. Beti pisze:

  Darka masz uczulenie, klasyczne objawy, bo u mnie Skinoren nic nie wywołał tylko pomógł w stu procentach i nawet nie czułam żadnego podrażnienia. Teraz już nie mam trądziku, ale nadal stosuję go profilaktycznie jak tylko zauważę jakąś dziwną zmianę na twarzy. Na podrażnienia to może pomóc nałożenie wcześniej jakiegoś łagodnego kremu, zobacz może to coś da i będziesz mogła używać Skinoren bo moim zdaniem warto.

 17. Robercik pisze:

  Skuteczny jak mało co. Zero reakcji typu swędzenie tylko brak pryszczy ;-). Aplikuję tak jak każą dwa razy dziennie, a pierwsze efekty widziałem nie po dwóch tylko już po tygodniu. Ten pomysł z tabletkami też może być super, nie znam tego Nonacne więc muszę jeszcze o nim poczytać to może się zdecyduję jak tak polecacie to chyba są dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.