Rozex – stosowany w leczeniu trądziku różowatego.

Trądzik, poważna choroba skóry, występuje w wielu odmianach, różniących się przyczynami ją powodującymi,czy nasileniem zmian, rzutującymi na sposoby oraz łatwość jej leczenia. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest z pewnością trądzik różowaty, dotykający przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku i spotykany powszechnie na terenie Europy oraz Ameryki Północnej.

Trądzik różowaty – przyczyny.

Według medycznej definicji ta odmiana trądziku jest przewlekłym stanem zapalnym skóry o charakterystycznych, trudnych do przeoczenia objawach. Specjaliści szacują, że cierpi na nią około 2 procent populacji wymienionych regionów, w przedziałach wiekowych pomiędzy 25 – 35 lat oraz 45 – 55 lat. Częściej chorują mężczyźni, u których ma zazwyczaj wyjątkowo ostry przebieg i trudno jest jednoznacznie określić przyczyny pojawiających się na twarzy zmian. Jedną z wymienianych jest podłoże genetyczne, a ten rodzaj trądziku zalicza się do chorób dziedzicznych. Powodują go też inne przyczyny, takie jak:

 • zaburzenia endokrynologiczne organizmu,
 • skłonności do alergii, wrażliwość na kurz, pierze, pyłki drzew i innych roślin,
 • problemy z nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami serca oraz układu krwionośnego,
 • niewłaściwa dieta i nadużywanie alkoholu,
 • promieniowanie UV,
 • choroby tarczycy,
 • duży wysiłek fizyczny,
 • używanie kosmetyków drażniących skórę,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • przyjmowanie niektórych leków, zawierających np. duże ilości witaminy B12.

Trądzik różowaty – objawy.

Trądzik różowaty uwidacznia się na skórze w postaci charakterystycznych, wyraźnych objawów, wskazujących, że dany pacjent cierpi właśnie na tę odmianę choroby. Pierwsze pojawia się zaczerwienienie, zazwyczaj w środkowej części twarzy, w postaci rozszerzających się pajączków, czyli popękanych podskórnych drobnych naczyń krwionośnych. Kolejnym objawem są grudki i krostki powodujące uporczywe i trudne do zniesienia swędzenie, a w najbardziej zaostrzonych przypadkach może dojść do nadmiernego rozrostu gruczołów łojowych zmieniających nawet rysy twarzy. Trądzik różowaty ma zróżnicowany przebieg, następujące po sobie okresy nasilenia lub złagodzenia objawów, jednak kiedy tylko zaobserwujemy pierwsze z nich, należy natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. Wykorzystuje się do tego wiele specyfików, leków przypisywanych najczęściej przez dermatologa, a jednym z częściej zalecanych jest Rozex, krem zawierający w swoim składzie metronidazol.

Rozex – skład preparatu.

Lek ten jest dostępny w dwóch postaciach, żelu lub kremu, stosowany i zalecany na skórę przede wszystkim do miejscowego leczenia infekcji o podłożu bakteryjnym. Sprzyja temu właśnie najważniejszy jego składnik, którym jest metronidazol, substancja chemiczna będąca pochodną nitroimidazolu, chemioterapeutyk o działaniu przeciwbakteryjnym, zwalczający także liczne grupy chorobotwórczych pierwotniaków. Metronidazol działa bezpośrednio na DNA np. bakterii, uszkadzając je, w wyniku czego szkodliwa komórka szybko obumiera. Największą skuteczność wykazuje wobec powodujących pryszcze czy wągry bakterii beztlenowych, nie wykazując jednocześnie żadnej aktywności przeciwko korzystnym bakteriom tlenowym.

Rozex – działanie, skuteczność kuracji i występujące efekty uboczne.

Krem, dostępny wyłącznie na receptę, stosowany jest na pojawiające się grudki, krosty oraz inne zmiany, objawy rozpoznanego trądziku różowatego. Nakłada się go miejscowo, na dokładnie umytą i osuszoną skórę, najlepiej dwa razy na dobę, unikając kontaktu z oczami i błonami śluzowymi, które mogłyby ulec podrażnieniu. Nie powinno się go używać jednocześnie z niektórymi kosmetykami, tłustymi kremami mogącymi wywołać powstawanie zaskórników czy tymi o działaniu ściągającym. Zalecane jest też smarowanie skóry kremem nawilżającym, pomagającym łagodzić ewentualne, pojawiające się podrażnienia. Sama kuracja jest długotrwała i pierwszych rezultatów możemy się spodziewać nie wcześniej niż po kilku miesiącach. Średnio trwa to 3 – 4 miesiące, jednak ostateczny efekt jest niestety daleki od oczekiwanego. Mimo że krem wnika w głębokie warstwy skóry, docierając do przyczyn pojawiających się na niej pryszczy, to jednak nie likwiduje ich całkowicie. Duże obszary zaczerwienionej skóry co prawda znikają, jednak pozostaje spora ilość niewielkich, ale uciążliwych krost, szczególnie w okolicach środka twarzy, zwłaszcza nosa.

Rozex, z racji swojego czynnika aktywnego, nie może być używany przez wszystkich pacjentów, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Nie mogą go używać kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią, nie jest też zalecany dla osób z padaczką i ciężką niewydolnością wątroby. Wiele osób narzeka także na inne działania niepożądanie, takie jak:

 • zaczerwienienie naskórka,
 • pieczenie, a czasem nawet silny ból w miejscach stosowania preparatu,
 • nadmierne przesuszenie skóry.

Rozex – opinie pacjentów.

Kiedy wystąpią któreś z wymienionych efektów ubocznych, pomóc może natychmiastowe odstawienie kremu. Jednak nawet pomimo tych niedogodności, Rozex cieszy się stosunkowo dużą popularnością i jest często kupowany przez pacjentów chcących pozbyć się swojego trądziku. Opinie, które można znaleźć na jego temat, są zróżnicowane i spotykamy jednocześnie w pełni pozytywne, chwalące również jego stosunkowo niską cenę, jak i pokazujące, że nie jest do końca skuteczny. Z wad wymieniany jest zwłaszcza długi czas trwania kuracji, dlatego lepiej jest skorzystać z innych szybciej działających i bardziej skutecznych preparatów. Jednym z polecanych przez specjalistów jest Nonacne, suplement nowej generacji, leczący różne odmiany trądziku.

Nonacne – skuteczny i naturalny.

Jest to środek, który wręcz przebojem wkroczył na rynek suplementów przeznaczonych dla pacjentów, chcących szybko i raz na zawsze pozbyć się zmian na twarzy. Takie efekty gwarantuje przede wszystkim skład tabletek, mający wszystko to, co najlepszego można znaleźć w naturze. Nie znajdziemy w nim absolutnie żadnych szkodliwych substancji, powodujących efekty ubocznie, takich jak metronidazol, tylko starannie dobrane mieszanki z wyselekcjonowanych ziół. To dzięki temu Nonacne cieszy się tak doskonałymi opiniami, a jego działanie chwali niemal 90 procent używających go pacjentów i liczba ta stale rośnie. Suplement ten zawiera:

 • sarsaparillę, ekstrakt z korzeni roślin pochodzących z Ameryki Środkowej i Południowej, znaną i używaną tam od stuleci na wiele chorób skóry,
 • pokrzywę, składnik nie tylko leków, ale i kosmetyków, kremów, maści czy żelów stosowanych na trądzik, działającą przeciwbakteryjnie, dezynfekującą i oczyszczającą skórą nie tylko powierzchownie, lecz również w najgłębszych jej warstwach,
 • pestki winogron, skutecznie usuwające nawet najmniejsze ślady trądziku i zapobiegające jego ponownemu powstawaniu. Wygładzają też skórę, przywracając jej naturalny koloryt i eliminując odbarwienia,
 • czerwoną koniczynę, antyutleniacz pomagający usunąć z krwi wszystkie toksyny, działający też antynowotworowo. Koniczyna jest również naturalnym regulatorem pracy gruczołów łojowych, przeciwdziałając nadmiernemu łojotokowi, częstej przyczyny pryszczy,
 • duże ilości łatwo przyswajalnej witaminy C, kolejnego przeciwutleniacza wspomagającego leczenie tradziku.

Nonacne zachęca nie tylko swoim składem, stuprocentowo bezpiecznym, co potwierdzają badania przeprowadzone przez jego producenta, a jedynym problemem może być indywidualne uczulenie na jakikolwiek jego składnik. Na popularność suplementu wpływa również szybkość jego działania i pierwsze pozytywne rezultaty widać już po maksymalnie 2 – 3 tygodniach. Pełna kuracja trwa zaledwie kilka miesięcy i po tym czasie skóra jest wolna od pryszczy i innych szpecących ją zmian. Wygląda zdrowo, świeżo, jest też idealnie wygładzona, o głębokim kolorycie, naturalnym odcieniu, bez żadnych blizn potrądzikowych.Tabletki kupuje się bezpośrednio od ich producenta, składając zamówienie na jego stronie internetowej, co gwarantuje nie tylko pewność otrzymania oryginalnego produktu, ale i najlepszą cenę, jakiej nie zaoferuje żaden pośrednik. Koszt jednego opakowania to zaledwie 160 złotych, a zawartość 60 tabletek wystarczy na pełen miesiąc leczenia.

Warto obecnie skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji, umożliwiających zakup większej ilości Nonacne w najniższej na rynku cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.