Formalne Koszule Męskie

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na umiar w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały błyszczące jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.